Profil společnosti

Nejsme jen firma, ale jsme rodina a také jediní výrobci tapet v České republice.

Za celou naší Vavex rodinou hledejte Václava, Václava-Jiřího a Hanku Velátovi, kteří nás naučili, že tapety jsou především umění. Této myšlence jsme stoprocentně věrni a díky tomu jsme se stali špičkou na českém trhu.

O tapetách víme vše a od roku 1990 nás spojuje společný cíl. A tím jste vy, naši spokojení zákaznici, a také vaše dokonalé vysněné bydlení.

Václav Velát

Václavovi daly sudičky do vínku velkou dávku obchodního talentu, který projevoval už od raného mládí. Když se pak v roce 1990 objevila možnost odkoupit zkrachovanou továrnu na výrobu tapet s dávnou tradicí, vycítil okamžitě jedinečnou životní příležitost a chopil se jí. Továrnu v Teplicích zrekonstruoval, obnovil výrobu tapet, navázal obchodní styky se zahraničními výrobci tapet a zároveň začal tapety do České republiky exportovat. Vytvořil obchodní síť po celé České republice s centrálou v Příbrami a navázal spolupráci s největšími tuzemskými hobby markety.

Václavovi se díky odhodlání a houževnatosti podařilo vybudovat silnou českou značku, která se do podvědomí dostala hlavně díky kvalitním tapetám s vkusným moderním designem.

Dnes již Václav předal pomyslné žezlo obchodního manažera svému synovi a přenechal si na starost veškerou výrobu.

Václav-Jiří Velát

Václav-Jiří začal ve Vavexu jako obchodní zástupce a postupně po svém otci převzal žezlo ve vedení firmy jako obchodní ředitel. Naprostá spokojenost zákazníků a partnerů v maloobchodě, velkoobchodě i na našem e-shopu je pro něj zcela klíčová. Je také velkým nadšencem a propagátorem tapet jako moderního interiérového doplňku. Rád by, aby lidé pochopili, že tapety nejsou retro pozůstatek z dob minulých, ale naopak jsou schopny proměnit každý prostor v něco jedinečného, stylového a osobitého a že jsou budoucností interiérového designu. I proto denně komunikuje a spolupracuje s renomovanými světovými designery, bytovými návrháři, architekty a zahraničními dodavateli.

Ing. Hana Velátová

Za vším, co je spojené s provozem společnosti a chodem našich čtyř prodejen, hledejte Hanku. Hanka je duší i srdcem naší rodinné firmy. Dobro a blaho našich klientů a zákazníků je pro ni alfou a omegou. Hanka ví o tapetách úplně vše. Zná jejich historii, současnost a kdyby uměla luštit z křišťálové koule, ráda by předpověděla, že se tapety stanou běžným, a přesto osobitým doplňkem každého domova.