Časté dotazy

Ano, vzorky tapet vám rádi zašleme. Samozřejmě se může stát, že některý nemusíme mít k dispozici, ale až 90 % vzorků tapet jsme schopni poslat. Svůj požadavek na vzorky vyplňte zde:

https://www.vavex.cz/obsah/vzorky-tapet-zdarma

Tapety, především ty se vzorem, mají při lepení jednotlivých pásů tapety na zeď stanoven posun vzoru, tj. prostřih tapety. O uvedenou délku je třeba další pás tapety vždy posunout tak, aby vzor navazoval.

U tapet se vzorem je třeba počítat s průstřihem tapety a spotřeba tak může být vyšší, než se může odhadem zdát. U každého produktu naleznete kalkulačku tapet. Při detailu tapety stačí zadat rozměr stěny v centimetrech a získáte množství rolí, které musíte pro tapetování objednat.

Každá tapeta se vyrábí v určitém výrobním cyklu, o tom informuje označení šarže tapety (na tapetě také jako Batch. No). Pokud si tedy v jednom okamžiku zakoupíte tapetu a po čase objednáte stejnou další, nemusí být zcela totožné, pokud byla vyrobena v dalším výrobním cyklu. Je proto nutné při objednávání dalších rolí dané tapety vědět číslo výrobní šarže. Musíte ale také počítat s tím, že stejnou šarži po čase už nemusíte sehnat. Pokud nalepíte vedle sebe tapety různých šarží a je to zjevné z důvodu rozdílného odstínu, nelze to uznat jako reklamaci.

Ano, penetraci doporučujeme vždy. Penetrace uzamkne stěnu a ta tak nebude vsakovat lepidlo. V opačném případě se může stát, že tapeta na stěně nebude správně držet. A není nic horšího, než lepit drahou tapetu na takto neošetřenou zeď, která na ní pak nedrží. Doporučujeme těch pár korun do penetrace investovat a krok penetrace nevynechávat.

Tapety ani samolepicí fólie nedoporučujeme použít ve vnějším prostředí, nejsou uzpůsobeny k odolávání povětrnostním vlivům a UV záření.

Samolepicí fólie použít na stěnu nedoporučujeme, je vhodná na zcela hladké povrchy, např. k renovaci dveří, nábytku, kuchyňských dvířek apod.

K renovaci koupelny je možné využít tapety s vinylovým povrchem, který je nesavý a omyvatelný (v názvu tapety je označujeme jako koupelnové/kuchyňské). Vlhko těmto tapetám nevadí, ale přímé působení vody (např. ve sprchovém koutu) nedoporučujeme.

Pokud chcete tapetu lepit na obklady, doporučujeme použít opravný vyrovnávací tmel (najdete jej v naší nabídce) a zatmelit jím spáry mezi obklady, aby se pod tapetou nerýsovaly. V případě použití tapety na umakartové jádro, tak toto je dobré před instalací tapety mírně zdrsnit a poté dobře očistit. V obou případech přimíchejte k lepidlu na tapety také disperzní lepidlo (např. Herkules), aby tapeta dobře držela.

Ano, i zde můžete tapetu použít, pokud lepíte na obklady, platí stejný postup jako u instalace tapety v koupelně na obklady. Jen za sporák tapetu použít nedoporučujeme z důvodu vysokého žáru a mastnoty, které pro tapety nejsou dobré.

Pokusíme se Vám pomoci, napište nám na zakaznici@vavex.cz nebo nám zavolejte na  +420777004016.