Specifika tapetování

Pro instalaci tapety je důležité, jaká je spodní vrstva tapety.

Papírové tapety jsou vhodné do všech interiérů, nehodí se však do vlhkého prostředí a ani na stěny, které hodně praskají.

V případě papírových tapet se lepidlem natřete tapetu, která se poté rubovou stranou přeloží na sebe tak, aby se lepidlo vsáklo rovnoměrně do celé papírové tapety. Pozor! Čas na nasáknutí papírových tapet je 5min! Pokud bude čas nasakování delší než doporučený, tapeta se natáhne. Pokud jsou papírové tapety na zeď dvojvrstvé (tzv. duplex) nebo je lepíte na nesavý podklad, je lepší použít hustší lepidlo a nanášet tenkou vrstvu než naopak.

Vliesové tapety jsou oblíbené především pro svou jednoduchou instalaci. Stačí natřít stěnu lepidlem na tapety a již na ni můžete tapetu umísťovat. Stejně tak jednoduché je pak i odstraňování vliesové tapety. Půjde to jednoduše po celých pásech.

Lepení vinylových tapet závisí na materiálu, který je použit na spodní vrstvě tapety. Pokud je to papír, budete tuto tapetu lepit jako papírovou, pokud je to vlies, tak jako vliesovou.

Výjimkou jsou těžké vinylové tapety (převážně se jedná o dražší tapety italských výrobců), při jejich instalaci doporučujeme natírat lepidlem tapetu i stěnu.