Historie společnosti

Společnost Vavex byla založena, jak již samotný název napovídá, v roce 1990.

Od roku 1992 zastupovala na českém trhu značku A.S. Creation, vytvořila vlastní obchodní síť prodejen po celé České republice s centrálou v Příbrami a zároveň byla rozvíjena spolupráce s obchodními řetězci (Baumax, Hornbach, Globus, Bauhaus, OBI).

Dalším významným milníkem byla koupě a rekonstrukce objektu – továrny na výrobu tapet v Teplicích a export vlastních tapet do zahraničí..
V dalších letech společnost Vavex 1990 s.r.o. získala exkluzivní zastoupení světových výrobců tapet Graham &Brown,Grandeco, Eijffinger a mnoha dalších.

Nabídka tapet je velmi široká, najdete v ní více než 10000 druhů tapet, které jsou díky vlastní výrobě a přímému odběru za příjemné ceny. Společnost Vavex 1990 s.r.o. se zaměřuje také na prodej vybavení koupelen pod značkou „Království koupelen“ a na prodej podlahových krytin a doplňků pod značkou „Království interiérů“.

Díky všem těmto aktivitám, dlouholeté tradici, maloobchodní i velkoobchodní činnosti a síti vlastních prodejen je významným partnerem koncovým klientům, designérům, architektům i dodavatelům velkých projektů. V roce 2018 firma rozšířila svou výrobu o dárkový balicí papír a obaly na potraviny (máslo, sýry, bujony, cukrovinky,..)