VÝPOČET SPOTŘEBY TAPETY

 

Pro správný výpočet spotřeby tapety budete potřebovat:

Interaktivní kalkulačku spotřeby tapet naleznete u každého porduktu na našem eshopu

 

Než půjdete do kamenného obchodu nebo do e-shopu na nákup tapet, změřte:

  • Šířku stěn
  • Výšku stropů

 

Měříme výšku a šířku stěn před tapetováním

připravte si měříc nástroje 1. PŘIPRAVTE SI MĚŘÍCÍ NÁSTROJE Budou se vám hodit navíjecí metr, nebo jiné měřidlo, tužka a papír.
Ikona metru měření šířky 2. ZMĚŘTE ŠÍŘKU STĚNY Změřte šířku stěny od jednoho konce ke druhému. Pokud je stěna nepravidelná, změřte šířku na několika místech a zapište si největší číslo.
Ikona metru měření vášky 3. ZMĚŘTE VÝŠKU STĚNY Změřte výšku stěny. Jsou-li stěny nepravidelné, změřte výšku na několika místech a to nejvyšší číslo si zapište.
zapište si rozměry 4. ZAPIŠTE SI ROZMĚRY Zapište si šířku a výšku stěny na papír.

Když už máte změřené stěny, můžete vyrazit na nákup tapet. V našich prodejnách vám naše tapetové specialistky rády pomohou spočítat počet rolí tapet, který budete potřebovat. Pokud se chystáte nakupovat tapety na našem e-shopu, najdete u každého produktu kalkulačku tapet, díky které spočítáte potřebný počet rolí tapet sami, snadno a rychle.

 

Kalkulačka spotřeby tapetKalkulačka spotřeby tapet

Je jednoduchý online nástroj, který najdete na našem e-shopu u každého produktu. Stačí jen zadat šířku a výšku prostoru, který budete tapetovat a kalkulačka pro vás spočítá, kolik rolí jednotlivé tapety budete potřebovat. V kalkulačce tapet se také setkáte s těmito pojmy:

  • Šíře role
  • Návin role
  • Prostřih tapet

Kalkulačka spotřeby tapet na našem eshopu je velmi instinktivní

 

Vysvětlíme si, co jednotlivé údaje znamenají a jak ovlivní výpočet spotřeby tapet.

Co je to prostřih a jak ovlivní výpočet spotřeby tapety

Prostřih tapety je vzdálenost, po které se na tapetě opakuje vzor. Prostřih ovlivňuje, kolik tapety budete potřebovat k pokrytí stěny, abyste zachovali návaznost motivu. Prostřih se uvádí v centimetrech nebo milimetrech a najdete ho v popisku nebo na etiketě tapety. Čím menší je prostřih, tím méně tapety navíc budete muset ustřihnout. Čím větší je prostřih, tím více tapety budete potřebovat a tím více budete muset počítat s odpadem.

V naší kalkulačce tapet naleznete tento údaj již vyplněný podle konkrétní tapety.

 

Co je to návin?

Návin role tapety je délka tapety, která je navinutá na kartonovém válci. Návin se udává v metrech a je důležitý pro výpočet spotřeby tapety na pokrytí stěny. Jinými slovy: návin udává, kolik metrů tapety je navinuto na jednom kartonovém válci. Obvykle se setkáte s tapetami, které mají návin 10,05 metrů a šířku 0,53 metru.

 

Kupte vždy tapetu navíc

Raději si kupte víc tapety, než kolik přesně potřebujete, abyste měli rezervu pro případné opravy. Mohlo by se stát, že nebudete později moct sehnat stejnou tapetu nebo stejnou výrobní šarži.

 

Výpočet spotřeby tapet bez on-line kalkulačky

Kdo chce potrénovat mozek, může vyzkoušet vypočítat spotřebu tapet bez chytré on-line kalkulačky. Bude k tomu potřebovat tento vzoreček:

Počet rolí = (výška podkladových stěn × součet šířek ploch, na které budeme tapety umísťovat – okna a dveře na podkladových plochách) × 1,1 / (délka role × šířka role)

V tomto případě jsme vám ukázali relativně jednoduchý vzorec pro výpočet spotřeby tapet bez vzoru, jinak budou vypadat vzorce pro výpočet spotřeby u tapet s prostřihem. Jak ale vidíte, díky kalkulačce spotřeby ušetříte čas, a zároveň se vám jen těžko může stát, že se omylem přepočítáte.