Tapety Vavex • Více jak 12000 vzorů • tapety | vavex.cz

Výběr materiálu tapety

Papírové tapety jsou vyhledávány pro svoji nízkou cenu. Jsou levnější variantou pro vkusnou dekoraci interiéru a stále jsou výrazně zastoupenou skupinou tapet. Papírové tapety Vavex jsou vyráběny na vysoce kvalitním slepovaném duplexovém papíru, který zaručuje jejich rozměrovou stálost, z raženého, potištěného či mačkaného papíru. Při výrobě papírových tapet Vavex jsou používány vysoce ekologické barvy, které zaručují vysokou světlostálost a otěruvzdornost. V našem sortimentu naleznete papírové tapety nejen jednobarevné, ale také s oblíbenými motivy imitací materiálů (dřevo, cihly apod.) a dalšími dekory.

Vliesové tapety nebo také non woven – tento druh tapet je relativně nový a díky jednoduchému zpracování se těší stoupající oblibě. Materiál pro výrobu vliesových tapet je tvořen převážně z buničiny a textilních vláken, která jsou spojena pojivem, která zaručují pevnost tapety. Tu oceníte především při jejich odstraňování ze stěny, protože pruh tapety tak sundáte ve větších kusech. Vliesové tapety jsou prodyšné, neobsahují PVC ani těžké kovy. Materiál se navíc vyznačuje vysokou propustností vzduchu a vodní páry. Jejich omyvatelnost je vyšší. Tapetu můžeme otřít vlhkým hadříkem.
Další zvláštnost vliesových tapet spočívá v tom, že se lepidlo aplikuje pouze na stěnu (stejnoměrně a ne příliš silně) a tapeta se přikládá suchá. Vliesové tapety na rozdíl od papírových také nevyžadují čas na provlhčení.

Vinylové tapety na zeď jsou vhodné do všech typů interiérů (zdi, sádrokartony, umakart, různé omyvatelné nátěry). V závislosti na množství a kvalitě vrchní vinylové vrstvy je možno tapety použít pro různé účely. Koupelnové tapety je možné použít do vlhkého prostředí, např. do koupelny a WC. Vinylové tapety na zeď mají velmi dobrou překrývací schopnost při použití na křivé a popraskané stěny. Předností těchto tapet je také jejich omyvatelnost a trvanlivost.