Papírové tapety jsou levné
Cenově jsou to nejdostupnější tapety na trhu, ale zároveň jsou tyto tapety nejméně odolné. Při lepení i odstraňování tapety je potřeba materiál provlhčovat a papírové tapety na zeď mohou být tvarově nestálé. Nehodí se pro místnosti se zvýšenou vlhkostí a na stěny náchylné k praskání. Papírové tapety se vyrábí jako jednovrstvé nebo dvouvrstvé z raženého, potištěného či mačkaného papíru. Mohou být barevné, hladké, vzorované ale i s ražbou.
Vinylové tapety jsou odolné
Vinylové tapety na zeď jsou velmi oblíbené díky vysoké odolnosti povrchu a snadné údržbě. Tapety jsou plně omyvatelné, otěruvzdorné, odolné proti mechanickému poškození (poškrábání) a částečně tepelně izolují. Vinylové tapety jsou vzhledem k jejich vysoké omyvatelnosti vhodné i do vlhkých prostorů jako jsou koupelny nebo kuchyně.
Tapety co o nich víme?
Tapeta je přídavný dekorativní povrch, obvykle lepený na podklad, kterým bývají nejčastěji stěny budov a povrchy nábytku. Výhodou tapet je, že vydrží déle než barva a na slunci neblednou. Také se dají umývat a jsou odstranitelné..
Latexový ekologický tisk tapet
Latexový ekologický tisk tapetLatexový tisk používá speciální latexové inkousty, které neobsahují prchavá rozpouštědla ani žádné jiné nebezpečné látky znečišťující ovzduší. Navíc při vytvrzování těchto inkoustů nevzniká ani ozón, jako při tisku UV inkousty. Tento ekologický tisk tedy nezatěžuje atmosféru ani vzduch v interiérech. Latexový tisk splňuje ty nejpřísnější ekologické normy (Nordic Swan a také Certifikát ekologického institutu GreenGuard) a je vhodný i do stravovacích provozů nebo potravinářství či do nemocničních zařízeních.