Často kladené otázky – FAQ

1. Nějak si nemohu vybrat. Posíláte vzorky tapet?

Ano, vzorky tapet vám rádi zašleme. Samozřejmě se může stát, že některý nemusíme mít k dispozici, ale až 90 % vzorků tapet jsme schopni poslat. Svůj požadavek na vzorky vyplňte zde:

https://www.vavex.cz/obsah/vzorky-tapet-zdarma

2. Jak jsou řazeny Související produkty pod zobrazeným produktem?

Jako první uvádíme vhodné lepidlo, příp. penetraci, pak produkty, které jsou ke konkrétní tapetě v katalogu přiřazeny (tedy je vhodné s nimi tapetu kombinovat), jako poslední je vyobrazen produkt v jiných barevných variantách.

3. Co znamená prostřih tapety?

Tapety, především ty se vzorem, mají při lepení jednotlivých pásů tapety na zeď stanoven posun vzoru, tj. prostřih tapety. O uvedenou délku je třeba další pás tapety vždy posunout tak, aby vzor navazoval.

4. Jak spočítám potřebné množství tapet, které mám objednat?

Protože u tapet se vzorem je třeba počítat s prostřihem tapety a spotřeba může být větší, než se může odhadem zdát. U každého produktu najdete kalkulačku tapet. Stačí zadat prostřih, který je u dané tapety uveden a rozměr stěny v centimetrech a získáte množství rolí, které musíte pro tapetování objednat. Kalkulačka tapet také zde: https://www.vavex.cz/obsah/kalkulacka-tapet

5. Je nutné stěnu před tapetování penetrovat?

Ano, penetraci doporučujeme vždy. Penetrace uzamkne stěnu a ta tak nebude vsakovat lepidlo. V opačném případě se může stát, že tapeta na stěně nebude správně držet. A není nic horšího, než lepit drahou tapetu na takto neošetřenou zeď, která na ní pak nedrží. Doporučujeme těch pár korun do penetrace investovat a krok penetrace nevynechávat.

6. Lze tapety nebo samolepicí fólie použít v exteriéru?

Tapety ani samolepicí fólie nedoporučujeme použít ve vnějším prostředí, nejsou uzpůsobeny k odolávání povětrnostním vlivům a UV záření.

7. Mohu samolepicí fólii použít na stěnu?

Samolepicí fólie použít na stěnu nedoporučujeme, je vhodná na zcela hladké povrchy, např. k renovaci dveří, nábytku, kuchyňských dvířek apod.

8. Jakou tapetu mohu použít do koupelny?

K renovaci koupelny je možné využít tapety s vinylovým povrchem, který je nesavý a omyvatelný (v názvu tapety je označujeme jako koupelnové/kuchyňské). Vlhko těmto tapetám nevadí, ale přímé působení vody (např. ve sprchovém koutu) nedoporučujeme.

9. Jaký je postup při instalaci tapety v koupelně?

Pokud chcete tapetu lepit na obklady, doporučujeme použít opravný vyrovnávací tmel (najdete jej v naší nabídce) a zatmelit jím spáry mezi obklady, aby se pod tapetou nerýsovaly. V případě použití tapety na umakartové jádro, tak toto je dobré před instalací tapety mírně zdrsnit a poté dobře očistit. V obou případech přimíchejte k lepidlu na tapety také disperzní lepidlo (např. Herkules), aby tapeta dobře držela.

10. Lze tapetu použít na obklady v kuchyňské lince?

Ano, i zde můžete tapetu použít, pokud lepíte na obklady, platí to, co v bodě 9. Jen za sporák tapetu použít nedoporučujeme z důvodu vysokého žáru a mastnoty, který pro tapety není dobrý.

11. Hledám tapetáře.

Pokusíme se Vám pomoci, napište nám na edp@edp-pb.cz .

© 2010 - 2022 VAVEX | Ochrana osobních údajů | Cookies

Developed by: Smartim

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací >