Příprava před lepením tapet

 1. Před tapetováním zkontrolujte symboly,které jsou důležité při nákupu a následnou prací s tapetami. Tapetujte vždy tapetami jedné výrobní série!
 2. Všechny tapety by měly mít stejné výrobní číslo, abyste dosáhli stejného odstínu.
 3. Podklad musí být rovný, čistý, nemastný, zbavený všech nátěrů nebo předešlých tapet. Hladké povrchy a staré lakové barvy doporučujeme omýt a zdrsnit smirkovým papírem. Nerovnosti omítky opravte pomocí sádry či sádrového tmelu, vyhlaďte ho špachtlí a po zaschnutí přesmirkujte. Na silně savé a drsné povrchy naneste podkladový nátěr. Drsnější štukové omítky vyhlaďte, případně podlepte tapetovým podkladovým papírem.
 4. K odstranění starých tapet použijte odstraňovač tapet Beeline.
 5. Kupte o jednu roli víc, než jste si vypočítali na spotřebu. Poslouží vám jako rezerva pro případné opravy. Při dokupování by už nemusel být odstín role totožný s tím původním.
 6. Větší kvality dosáhnete pokud nalepíte povrch před tapetováním podkladovým papírem.
 7. Při výpočtu rolí jsou zrádné zejména tapety se vzorem, musíte počítat s větším prostřihem
 8. Pokud použijete podkladový papír, měl by být nalepen vždy kolmo k tapetě, aby se spoje nepřekrývaly.
 9. Vzduchové bubliny na tapetě odstraníme propíchnutím ostrým nožem. Štětečkem dovnitř dáme trochu lepidla a začistíme kartáčem a vlhkou houbou.
 10. Na plastické tapety nepoužívejte váleček, mohla by se struktura tapety poškodit. Přitiskněte raději tapetu hadříkem.
 11. Při použití dekorativních bordur si nezapomeňte vyznačit na stěnu pomocnou vodorovnou čáru, podél které budete pásy lepit.
 12. Při nalepení tapet se až do jejich zaschnutí vyhýbejte průvanu nebo velkému teplu. Optimální teplota je 18 °C.

© 2010 - 2018 VAVEX

Developed by: Smartim

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací >